Proč je pro Tebe káva dobrá. Ano, i pro Tebe!

Většina milovníků kávy jako první zmíní, že ho káva ráno probere, že její chuť mu zpříjemní odpolední pauzu, nebo nabije energií, bez které by si noční v práci nedokázal ani představit. Důvodů, proč více a více z nás tento božský nápoj miluje, je ale mnohem více, tak si udělej hrnek Tvé oblíbené Black Insomnie a pojď si je společně s námi projít. 

 

1. Káva je plná antioxidantů.

Když porovnáme kávu, zelený čaj a kakao, tak káva je jasně na 1. místě. Před pražením obsahuje kolem 1000 různých antioxidantů a vytvoří jich ještě více během celého procesu, než skončí u Tebe v hrnku. Antioxidanty léčí záněty, které mohou být jedny z hlavních příčin chronických onemocnění, jako je například artritida, ateroskleróza a mnoho druhu rakovin. Neutralizací volných radikálů Ti ranní šálek pomáhá zabránit vzniku oxidativního stresu, jenž vede k chronickým onemocněním. Kyselina chlorogenová je známa jako důležitý antioxidant, který se nachází téměř výhradně v kávě, a má se za to, že brání také kardiovaskulárním onemocněním. Samozřejmě všeho dobrého s mírou. To platí i o Black Insomnii, a proto doporučujeme se držet do hranice 400mg kofeinu na den, což jsou cca 2 hrnky. 

 

61374527_880080458998845_8667187482643226782_n

 

2. Káva pomáhá Tvému mozku správně fungovat. 

Spolu s dočasným zvýšením paměti bude konzumace kávy pravidelně bránit kognitivnímu poklesu spojenému s Alzheimerovou chorobou a jinými typy demence. Z mnoha teorií, které stojí za důvodem, proč káva může zabránit kognitivnímu úpadku je, že kofein zabraňuje hromadění beta-amyloidního plaku, jenž může přispět k vzniku Alzheimerovy choroby. Hodně z nás se po kvalitní kávě cítí, že získal super powers a cokoliv je v ten den před ním, tak se mu dělá mnohem lépe, jasněji, efektivněji. 

 

Radim Kubeček

 

3. Tvá játra a káva jsou spoluhráči. 

Kromě snížení rizika rakoviny jater je káva spojena s nižším výskytem cirhózy, zejména cirhózy způsobené alkoholem. Podle vědců byl objeven vztah mezi spotřebou kávy a hladinami jaterních enzymů v krvi. Vyšší hladiny jaterních enzymů obvykle odrážejí zánět a poškození jater. Více kávy vedlo k nižším hladinám enzymů. 

 

coffee-973902_1920

 

4. Káva potlačuje depresi. 

Několik studií spojilo pití kávy s nižší mírou deprese jak u mužů, tak i žen. Kofein aktivuje neurotransmitery, které kontrolují náladu, včetně dopaminu a serotoninu. Je to simple, káva nás dělá šťastnými a ještě šťastnějšími nás dělá Black Insomnia. PS: Vědci to zatím potvrzeno nemáme, ale pracujeme na tom. 

 

Zenska Usmev

 

5. Káva napomáhá zvyšovat fyzický výkon. 

Ty tam jsou doby, když v těch lepších fitkách byly k dispozici jen nakopávače plné chemie. Dnes jsou sportovní centra vybaveny pressovači, kde Ti na počkání před Tvým fyzickým výkonem udělají čerstvé espresso. Nejen, že kofein bojuje s únavou, ale také posiluje svalovou kontrakcí, snižuje vnímání bolesti a zvyšuje mastné kyseliny v krvi, což podporuje vytrvalost. 

 

unnamed (1)

 

Až si budeš dávat svůj další šálek kávy, tak se zkus schválně zaměřit na to, jak se cítíš před ní a po ní a o kolik Ti zpříjemnila den a náladu, které budeš mít po Black Insomnii na rozdávání! 

Zpět do obchodu