5 způsobů, jak si doma připravit kávu rychle a kvalitně.

1. French press 

Pro přípravu výborné a silné kávy není potřeba kávovar za desetitisíce, i když o těch se dnes zmíníme také. Frenchpress se dá popsat v pár slovech asi takto: spolehlivý, finančně nenáročný a rychlý způsob jak si připravit dobré kafe. Jestli si umíš uvařit vodu a zalít kávu napřímo, tak nám věř, že přes frenchpress to zvládneš také. Uvař vodu, nasyp kávu v množství na jaké jsi zvyklý k poměru vody a po zalití nech 3-4 minuty louhovat. Poté sýtko zatlač ke dnu a vychutnej si svůj kvalitní šálek nahrubo namleté Black Insomnie

PS: Pro ty, co si z nahrubo namletých zrnek dělají turka.. Ne, z nahrubo namletých zrnek opravdu nedostanete ani správnou chuť, ani sílu a ještě Vám v hrnku budou zrnka plavat jak corn flakes ze snídaně. :D 

 

Frenchpress

 


2. Moka konvička 

Tady nás to zavede do evropské mekky kávy - Itálie. Těžko bychom tam hledali tradiční rodinu, která doma nemá moka konvičku, a dobře vědí proč. Káva z ní je mnohem silnější než třeba překapávače, což je dáno procesem, kdy se při vaření voda v konvičce rozpíná. Příprava navíc není nikterak náročná a zabere jen pár minut. Horkou vodu nalij do spodní části konvice, do zásobníků nasyp umletou kávu tak, aby byla zarovnaná s okrajem, poté přiveď k varu, a když se začne přelévat do horního zásobníku, tak plamen zmírni a pár minut nech s přiklopeným víčkem. Pak už si jen užívej výlet po oběžné dráze, kam Tě Black Insomnia po vypití vystřelí. 

 

black-in-somnia-kafe (3)

 


3. Aeropress 

Moderní, mobilní a atraktivní způsob, jak si udělat dobré kafe jak doma, tak třeba v práci nebo na cestách. 

Aeropress je nejmodernější vynález, s kterým v roce 2005 přišel Alan Adler, a stal se instantním hitem po celém světě. Největší obliby se těší u milovníků kávy, dělajících si kávu na cestách. Příprava není nikterak složitá, ale video vydá za tisíc slov, tak Ti zde raději přikládáme odkaz na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=PMqjk2jZ4AE

 

Aeropress

 


4. Pákový kávovar 

Kafe z kavárny či restaurace z pákových kávovarů známe, věříme, všichni. Investice je to sice nákladnější, ale pro ty z Vás, jenž mají rádi rádi např. espresso s bohatou pěnou, je to něco, co se vyplatí, a bude dlouhá léta sloužit. Dnes už se dají pořídit pákové kávovary, které jsou dobře skladné, za pár jednotek tisíc, a i když se nejedná o tak kvalitní stroj, jaký mají v gastro provozech, tak na dobré domácí espresso postačí. Přípravu tady nebudeme rozvádět, je lepší si poté přečíst návod k obsluze u vytipovaného přístroje, ale opět to nebude nic složitého. 

 

Pákový kávovar

 


5.
 Chemex 

Hipsterské kavárny, ano mluvíme hlavně o těch z okolí Karlína nebo Jiřího z Poděbrad, se bez něj téměř neobejdou. Je to určitě zajímavá věc a těší se větší a větší oblibě. Jestli sis někdy dělal kávu v překapávači, tak Tě v tomto případě nic nepřekvapí, akorát budeš muset víc “asistovat”. Horní část skleněné nádoby patří papírovému filtru, vsyp najemno namletou kávu, propláchni větším množstvím horké vody, a následně ji již pouze z lehka dolévej a během 4-5 minut budeš mít hotovo. 

 

Chemex 

 

Způsobů přípravy je více a je jen na Tobě, které zkusíš. My jsme si poslední dobou oblíbili tu přes moka konvičku, kafe je z ní totiž pořádně silné a chuťově výrazné. V kombinaci ze zrnky Black Insomnie je to ideální recept, jak se pořádně nakopnout a pochutnat si na výrazné chuti kávy. 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení